Bourns 4114R-1-105LF
Res Thick Film NET 1M Ohm 2% 2W ±100ppm/C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns 4114R-1-105LF.
IHS
Datasheet3 pagine6 anni fa
Datasheet2 pagine14 anni fa
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-45.17%
Stock
24,756
Resistance
1 MΩ
1 MΩ
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.60
Introduction Date1999-05-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Parti correlate
Resistor Thick Film Net 1m Ohm 2% 2.25 Watt ±100ppm °C Isolated 16-Pin DIP Pin Through Hole
Resistor Network Array 1 Meg Ohm 2% 250mW per Element 8 Isolated Resistors DIP-16
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1.75W, 1000000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
CTS Components77081105P
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/Thick Film, 1.1W, 1000000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8010
CTS Components770101105P
Res Thick Film NET 1M Ohm 2% 1.4W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 1.1W, 1000000ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Bourns 4114R-1-105LF fornite dai suoi distributori.
4100R ARRAY/NETWORK RESISTOR 14-DIP (0.300 7.62mm) Resistor Network/Array ±2% ±100ppm/C 1MOhm 2W
7 ±2% 1MΩ 250mW ±100ppm/℃ DIP-14-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 2W, 1000000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 7731