Bourns 3314G-2-501E
Trimmer - Smd 4Mm Sq St Cermet /Tape & Reel - 7" Reel |Bourns, Inc. 3314G-2-501E
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns 3314G-2-501E.
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.27%
Stock
67,314
Resistance
500 Ω
500 Ω
500 Ω
Case/Package
SMD/SMT
SMD/SMT
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2001-09-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
TRIMMER, CERMET, REST 500 OHMS, SMD,1 TURN, PWR 0.25W, DIM 0.177INLX0.177INWX0.1INH
TT Electronics23BR500LFTR
Trimmer, Cermet, 0.25W, 500ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2018
Trimmer, Cermet, 0.25W, 500ohm, 11.2V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2020
Trimmer, Cermet, 0.25W, 500ohm, 50V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 1818
Trimmer, Cermet, 0.5W, 500ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2619
TT Electronics84WR500LF
Cermet trimmer potentiometer, 12 turns, 500 Ω, 0.25 W, SMD, on top, 84WR500LF
Descrizioni
Descrizioni di Bourns 3314G-2-501E fornite dai suoi distributori.
Trimmer, Cermet, 0.25W, 500ohm, 300V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 1818
±20% ±100ppm/℃ 250mW 500Ω Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 2.41mm (5 X 6.2 X 2.55mm) Gull Wing SMD Automotive T/R
3314G SMD TOP ADJ CERMET TRIMMER 500R
TRIMMER 500 OHM 0.25W GW TOP ADJ
TRIMMER, POT, 500 OHM, 20%, 1TURN, SMD
SMD Single-Turn Trimmer Potentiometers .
500¦¸ ¡À20% 250mW ¡À100ppm/¡æ 2.55mm
TRIMMER, POT, 500 OHM, 20%, 1TURN, SMD; Track Resistance: 500ohm; No. of Turns: 1Turns; Potentiometer Mounting: Surface Mount Device; Product Range: 3314G Series; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 20%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; MSL: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)