Bourns 3262P-1-104
Trimmer, Cermet, 0.25W, 100000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns 3262P-1-104.
IHS
Datasheet2 pagine7 anni fa
Master Electronics
DigiKey
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
1,219
Authorized Distributors
6
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
Mount
Panel
Panel, Through Hole
Case/Package
2525
Termination
Pin
Pin
Number of Turns
12
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Trimmer - 1/4In Sq Mt Cermet Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3262X-1-104LF
Descrizioni
Descrizioni di Bourns 3262P-1-104 fornite dai suoi distributori.
Res, cermet,100Kohms,300Wvdc,10+/-% Tol,-100,100Ppm-Tc,2517-Case |Bourns, Inc. 3262P-1-104
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 1/4 100Kohms 10% Square Cermet Sealed
±10% ±100ppm/℃ 250mW 100kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS