TT Electronics 68WR500KLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 500000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s), 3824
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TT Electronics 68WR500KLF.
IHS
Datasheet4 pagine7 anni fa
Datasheet4 pagine7 anni fa
Newark
Sager Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+76.67%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
21,357
Authorized Distributors
6
Resistance
500 kΩ
50 kΩ
50 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Termination
Pin
Pin
Number of Turns
20
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2000-10-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
TT Electronics67YR500KLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 500000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s)
TT Electronics67WR500KLF
TT Electronics68XR500KLF
Trimmer, Cermet, 0.125W, 500000ohm, 250V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 21 Turn(s)
Trimmer, Cermet, 0.5W, 500000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
Descrizioni
Descrizioni di TT Electronics 68WR500KLF fornite dai suoi distributori.
Trimmer Potentiometer, 500Kohm 20Turn Through Hole; Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Top Adjust; Track Resistance:500Kohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:20Turns; Power Rating:500Mwrohs Compliant: Yes |Tt Electronics / Bi Technologies 68WR500KLF
Res Cermet Trimmer 500K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 20(Elec)Turn 2.29mm (9.53 X 6.22 X 11.05mm) Pin Thru-Hole Box
68 Series 3/8 inch Square 500 kOhm ±10 % Multi-Turn Trimming Potentiometer
Trimmer Resistors - Through Hole 3/8 Squ 500K 10%
TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN TOP
Multi-Turn Trimmer, 68W-3, RoHS
TT Electronics SCT
Multi Turn Thru Hole Trimmers 3/8 Squ 500K 10%
500K¦¸ ¡À10% 500mW ¡À100ppm/¡æ 9.53mm