Bel Fuse 0697W2500-02
Electric Fuse, Time Lag Blow, 2.5A, 350VAC, 72VDC, 100A (IR), Through Hole, MICRO
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bel Fuse 0697W2500-02.
Bel Fuse SCT
JRH Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-44.60%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
7,749
Authorized Distributors
6
Current Rating
2.5 A
2.5 A
2.5 A
Voltage Rating (AC)
350 V
350 V
350 V
Voltage Rating (DC)
72 V
72 V
72 V
Mount
Through Hole
Through Hole
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Bel Fuse0697A3150-01
RSTA 3.15-BULK (0697A3150-01) 2-Pin Radial Fuse Rectangular Time Lag IEC Short Leads 3.15A
Bel Fuse0697W3150-01
Electric Fuse, Time Lag Blow, 3.15A, 350VAC, 72VDC, 100A (IR), Through Hole, MICRO
Bel Fuse0697H3150-01
Electric Fuse, Time Lag Blow, 3.15A, 350VAC, 72VDC, 150A (IR), Through Hole, MICRO
Descrizioni
Descrizioni di Bel Fuse 0697W2500-02 fornite dai suoi distributori.
Fuse, PCB Leaded, 2.5 A, 350 VAC, 72 VDC, 0697W, Time Delay, Radial Leaded
2-Pin Radial Fuse | Rectangular | Time Lag | IEC | Ammo Pack | 2.5A
72V 350V 45A2S Board Mount (Cartridge Style Excluded) 2.5A 8.35mm*4mm*7.8mm
Plastic Body, Radial Lead, 2.5A, 350V AC, 72V DC, RoHS
Bel Fuse SCT
Time Lag Radial Lead Micro Fuse
FUSE BRD MNT 2.5A 350VAC 72VDC