Analog Devices LT1963EQ-1.5#PBF
Adjustable Positive LDO Regulator, 1.21V Min, 20V Max, 0.55V Dropout, BIPolar, PSSO5
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Analog Devices LT1963EQ-1.5#PBF.
Analog Devices
Official datasheet0 pagine0 anni fa
Upverter
Linear Technology
Newark
Nu Horizons
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+18.32%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
Authorized Distributors
6
Min Input Voltage
2.1 V
Max Input Voltage
20 V
Polarity
Positive
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Output Voltage
1.5 V
1.5 V
1.5 V
Output Current
1.5 A
1.5 A
1.5 A
Dropout Voltage
340 mV
340 mV
340 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Risorse di progettazione
Visualizza i kit di valutazione e i progetti di riferimento per Analog Devices LT1963EQ-1.5#PBF.
Parti correlate
LDO, REG, 26VIN, 1.5A, 5V, 5TO263; Primary Input Voltage:26V; Output Voltage Fix
MIC29151 Series 3.3 V Fixed Output 1.5 A SMT LDO Voltage Regulator - TO-263-5
MicrochipMIC29151-12WU
LDO, REG, 26VIN, 1.5A, 12V, 5TO263; Primary Input Voltage:26V; Output Voltage Fi
LDO Regulator, 1.5 A, Low Dropout, Fast Transient Response 3.3V version
LDO Regulator, 1.5 A, Low Dropout, Fast Transient Response 1.8V version
LDO Regulator, 1.5 A, Low Dropout, Fast Transient Response 3.3V version Automotive
Descrizioni
Descrizioni di Analog Devices LT1963EQ-1.5#PBF fornite dai suoi distributori.
1.5A, Low Noise, Fast Transient Response LDO Regulators
Low Dropout Regulator 1.5 Volt 1.5A 6-Pin (5+Tab) DDPAK
LDO, 0.34VDO, 1.5A, 1.5V, 1.5%, 5D2PAK
IC REG LINEAR 1.5V 1.5A 5DDPAK
LDO, 0.34VDO, 1.5A, 1.5V, 1.5%, 5D2PAK; Primary Input Voltage:20V; Output Voltage Fixed:1.5V; Dropout Voltage Vdo:340mV; Voltage Regulator Case Style:TO-263; No. of Pins:5; Output Current:1.5A; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:125°C; MSL:MSL 1 - Unlimited; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013); Operating Temperature Range:-40°C to +125°C; Output Voltage Adjustable Range:-