Microchip MIC29151-3.3WU
MIC29151 Series 3.3 V Fixed Output 1.5 A SMT LDO Voltage Regulator - TO-263-5
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Microchip MIC29151-3.3WU.
Microchip
Datasheet42 pagine7 anni fa
element14 APAC
SHENGYU ELECTRONICS
Components Direct
Factory Futures
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-7.94%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Projected EOL Date2034-06-23
Country of AssemblyChina
Country of FabricationUnited States of America
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 day ago)
Manufacturer Lifecycle StatusREL (Last Updated: 1 day ago)
Parti correlate
MCP1827 Series 1.5 A 3.3 V Fixed Output SMT LDO Regulator - TO-263-6
LDO Regulator Pos 2.5V 1.5A Automotive 6-Pin(5+Tab) DDPAK T/R
Analog DevicesLT1963EQ-1.5#PBF
Adjustable Positive LDO Regulator, 1.21V Min, 20V Max, 0.55V Dropout, BIPolar, PSSO5
LDO Regulator, 1.5 A, Low Dropout, Fast Transient Response 3.3V version
LDO Regulator, 1.5 A, Low Dropout, Fast Transient Response 1.8V version
LDO Regulator, 1.5 A, Low Dropout, Fast Transient Response 3.3V version Automotive
Descrizioni
Descrizioni di Microchip MIC29151-3.3WU fornite dai suoi distributori.
MIC29151-3.3 Tube Surface Mount Over Current Over Temperature Reverse Polarity Transient Voltage voltage regulator linear 350mV 4.59mm 1.5A -40C~125C
LDO, REG, 26VIN, 1.5A, 3.3V, 5TO263; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 2.25V; Input Voltage Max: 26V; Fixed Output Voltage Nom.: 3.3V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 1.5A; Dropout Voltage Vdo: 350mV; LDO Regulator Case Style: TO-263; No. of Pins: 5Pins; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Temperature Max: 125°C; Product Range: 3.3V 1.5A LDO Voltage Regulators; Automotive Qualification Standard: -; RoHS Phthalates Compliant: Yes; MSL: MSL 3 - 168 hours; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Operating Temperature Range: -40°C to +125°C; Output Voltage Nom.: 3.3V; Primary Input Voltage: 26V