Analog Devices LT1763CS8-2.5
LDO Regulator Pos 2.5V 0.5A 8-Pin SOIC N
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Analog Devices LT1763CS8-2.5.
Upverter
Datasheet22 pagine15 anni fa
Linear Technology
iiiC
Nu Horizons
Jameco
Parti correlate
Analog DevicesLT1963AES8-1.8
LDO Regulator Pos 1.8V 1.5A 8-Pin SOIC N
STMicroelectronicsL4931CD33-TRY
IC REG LDO 3.3V 0.25A 8SO / LDO Regulator Pos 3.3V 0.25A Automotive 8-Pin SO N T/R
STMicroelectronicsL6932D1.2TR
L6932 Series 1.2 V 2 A SMT Ultra Low Drop Output Linear Regulator - SOIC-8
STMicroelectronicsL6932D1.2
Analog Devices / Linear TechnologyLT1963ES8-2.5
LDO Regulator Pos 2.5V 1.5A Automotive 8-Pin SOIC N
Analog DevicesLT1963ES8-3.3
LDO Regulator Pos 3.3V 1.5A 8-Pin SOIC N
STMicroelectronicsL4931ABD120TR
L4931 Series 300 mA 12 V Fixed Output VLDO Regulator with Inhibit - SOIC-8
STMicroelectronicsKF33BD-TR
KF33 Series 500 mA 3.3 V Fixed Output VLDO Regulator with Inhibit - SOIC-8
Texas InstrumentsLM9076QBMA-3.3/NOPB
Automotive 150-mA, off-battery (40-V), low-dropout voltage regulator 8-SOIC -40 to 125
Descrizioni
Descrizioni di Analog Devices LT1763CS8-2.5 fornite dai suoi distributori.
65dB(120Hz) 25¦ÌA Adjustable 500mA 1 12V 18V 12V 20V 450mV@ 500mA 12mV 5mV SOIC-8 1.75mm
Fixed Positive LDO Regulator, 1.8V, 0.45V Dropout, PDSO8
Contains Lead Positive GULL WING Not Qualified voltage regulator linear 65dB 125C 500mA 4.9mm