STMicroelectronics L6932D1.2
L6932 Series 1.2 V 2 A SMT Ultra Low Drop Output Linear Regulator - SOIC-8
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per STMicroelectronics L6932D1.2.
Upverter
Datasheet11 pagine20 anni fa
Datasheet11 pagine20 anni fa
iiiC
DigiKey
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
SnapEDA
Impronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1980-01-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-08-10
LTD Date2021-02-10
Parti correlate
STMicroelectronicsL6932D2.5TR
L6932 Series 2.47 V 2 A Fixed Output Surface Mount Voltage Regulator - SOIC-8
STMicroelectronicsL6932D2.5
L6932 Series 2 A 2.5 V Output SMT Ultra Low Dropout Linear Regulator - SOIC-8
STMicroelectronicsLD1117D33CTR
LD1117 Series 1300 mA 3.3 V Fixed Output Positive Voltage LDO Regulator - SOIC-8
Descrizioni
Descrizioni di STMicroelectronics L6932D1.2 fornite dai suoi distributori.
STMICROELECTRONICS L6932D1.2 Fixed LDO Voltage Regulator, 2V to 14V in, 1.2V/2A out, SOIC-8
L6932D1.2, LDO Voltage Regulator, Adjustable 2.5A, 1.2 to 5 V +/-1%, 8-Pin SOIC
Ic, Voltage Regulator; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:2V; Input Voltage Max:14V; Fixed Output Voltage Nom.:1.2V; Adjustable Output Voltage Min:-; Adjustable Output Voltage Max:-; Output Current:2A; Dropout Voltage Vdo:-; Ldo Rohs Compliant: Yes |Stmicroelectronics L6932D1.2