Amphenol Industrial MS3102R24-28P
Conn MIL-DTL-5015 Circular PIN 24 POS Solder Cup ST Box Mount 24 Terminal 1 Port
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Amphenol Industrial MS3102R24-28P.
IHS
Datasheet36 pagine16 anni fa
element14 APAC
Master Electronics
Newark
JRH Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+4.73%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
848
Authorized Distributors
6
Gender
Male
Male
Number of Positions
24
Mount
Panel
Panel
Termination
Solder
Solder
Fastening Type
Threaded
Threaded
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Gold, Silver
Silver
Voltage Rating
250 V
Current Rating
13 A
22 A
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
Parti correlate
Amphenol IndustrialMS3102E24-28P
Conn MIL-C-5015 Circular PIN 24 POS Solder ST Box Mount 24 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialMS3102E24-28S
Conn MIL-DTL-5015 Circular SKT 24 POS Solder Cup ST Box Mount 24 Terminal 1 Port
Amphenol Industrial97-3102A-24-28P
ITT / CannonMS3102E24-28PW
ITT / CannonMS3102E24-28PX
ITT / CannonCA3102R24-28PW
MIL Series Connector, 24 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
Descrizioni
Descrizioni di Amphenol Industrial MS3102R24-28P fornite dai suoi distributori.
Circular MIL Spec Conn ER 24C 24#16 SKT RECP BOX
Male Pins,Receptacle,Threaded 24pin Aluminum Alloy 13A , , 38.88mm*44.45mm
Electrical Connector Cylindrical
MS3102 Box Mount Receptacles 24P #16 PIN CONTACTS
5015 R SOLDER BOX MT PIN CONTACTS
CONN RCPT MALE 24P SILV SLDR CUP
CONN RCPT 24 POS BOX MNT W/PINS