Amphenol Communications Solutions SFW30R-2STE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 30 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Schede tecniche e documenti
element14
Datasheet9 pagine18 anni fa
Master Electronics
Newark
element14 APAC
Mouser
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.94%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Parti correlate
Amphenol Communications SolutionsSFW30S-2STE1LF
1.00mm Flex Connector, SFW Straight series, 30 Position, Top Entry Surface Mount, ZIF
Amphenol Communications SolutionsSFW30S-2STME1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 30 POS 1mm Solder ST SMD Embossed T/R
Amphenol Communications SolutionsSFW30R-1STE9LF
FFC / FPC Board Connector, Right Angle, 1 mm, 30 Contacts, Receptacle, FCI SFW-R, Surface Mount
Wurth Elektronik68612214422
Wurth Elektronik68612214122
WR-FPC 1.00mm SMT ZIF Horizontal Top Contact
FFC/FPC Connector Socket 30 Position 0.5 mm Solder Straight Surface Mount Emboss T/R
Descrizioni
Descrizioni di Amphenol Communications Solutions SFW30R-2STE1LF fornite dai suoi distributori.
30 Position FFC, FPC Connector Contacts, Top 0.039 (1.00mm) Surface Mount, Right
FFC/FPC Connector, 30 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.039 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Fcc Retnn Dvc, Brown Insulator
Drawer Type -55閳╁剤+105閳 30P Contact,Top Horizontal attachment 1mm SMD,P=1mm,Surface Mount閿涘痠ght Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS
FFC/FPC Connector, 30 POSITION, 1ROW; Pi; FFC/FPC Connector, 30 POSITION, 1ROW; Pitch Spacing:1mm; No. of Contacts:30Contacts; Gender:Receptacle; Product Range:SFW-R Series; Contact Termination Type:Surface Mount; Contact Position:Top; No. of Rows:1 Row; Features:Top Contact