Abracon AIUR-06-122K
Inductor Power Unshielded Drum Core 1200uH 10% 10KHz Ferrite 0.8A 1.5Ohm DCR RDL
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Abracon AIUR-06-122K.
IHS
Datasheet2 pagine5 anni fa
Sager Electronics
Master Electronics
Trend di 3 mesi:
+8.89%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
3DScarica
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-07-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Ind Power 1.2mH 10% 1KHz Ferrite 790mA Axial Bulk
Inductor Power Wirewound 1200uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 0.48A 3.4Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Unshielded Wirewound 1200uH 10% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 0.17A 6.8Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 1200uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1211
Inductor Power Unshielded Wirewound 1200uH 10% 1KHz 0.15A 9Ohm DCR AXL T/R
Inductor Power Molded/Unshielded Wirewound 1200uH 10% 1KHz 0.045A 48Ohm DCR 1812 T/R
Descrizioni
Descrizioni di Abracon AIUR-06-122K fornite dai suoi distributori.
Power Inductor, Unshielded, 1.2mH, 0.61A, 10%, Radial, Through Hole, AIUR-06 Series
General Purpose Inductor, 1200uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Power Inductor, 1.2Mh, 0.61A, Radial Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-06-122K
Power Inductors - Leaded FIXED IND 1.2MH 610MA 1.5 OHM TH