Yageo Group RT0603FRE07249KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 249000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Datasheet9 pagesIl y a 3 ans
Datasheet9 pagesIl y a 6 ans
Tendance sur 3 mois:
-3.69%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
12,370
Authorized Distributors
6
Resistance
249 kΩ
249 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Metal Film, Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Res Thick Film 0603 249K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupAC0603FR-07249KL
Res Thick Film 0603 249K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603FR-07249KL
Res Thick Film 0603 249K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 249K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ3EKF2493V
Res Thick Film 0603 249K Ohm 1% 1/10W ¦100ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Yageo Group RT0603FRE07249KL fournies par ses distributeurs.
Res Thin Film 0603 249K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±50ppm/°C Pad SMD T/R
Thin Film Resistors – SMD; YAGEO; RT0603FRE07249KL; 104 kOhm; 0603; 25 ppm/°C; Thin Film
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR RT 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 249kOhm ±50ppm/C
RT Series 0603 0.1 W 249 kOhm ±1% ±50 ppm/°C SMT Thin Film Chip Resistor
Res, 249K, 1%, 0.1W, Thin Film, 0603; Resistance:249Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:High Precision, High Stability Rohs Compliant: Yes |Yageo RT0603FRE07249KL