Yageo Group RT0603BRD07124KL
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 124kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
Future Electronics
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Datasheet9 pagesIl y a 3 ans
Datasheet9 pagesIl y a 6 ans
Datasheet10 pagesIl y a 14 ans
Upverter
ODG (Origin Data Global)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+120%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
124 kΩ
124 kΩ
124 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-06-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERA3AEB1243V
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 124000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERA3AEB124V
Res Thin Film 0603 120K Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA3AEB134V
Res Thin Film 0603 130K Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0603BRE07130KL
100mW Thin Film Resistor 75V ±50ppm/℃ ±0.1% 130kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603BRE07133KL
100mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±0.1% 133kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de Yageo Group RT0603BRD07124KL fournies par ses distributeurs.
RT FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 124kOhm 0.1W 1/10W
RT Series 0603 0.1 W 124 kOhm ±0.1% ±25 ppm/°C SMT Thin Film Chip Resistor
RES SMD 124K OHM 0.1% 1/10W 0603
Res, 124K, 0.1%, 0.1W, Thin Film, 0603; Resistance:124Kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:High Precision, High Stability Rohs Compliant: Yes |Yageo RT0603BRD07124KL