Yageo Group RT0603BRD07105RL
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 105Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Upverter
ODG (Origin Data Global)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-11.58%
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
22,738
Authorized Distributors
5
Resistance
105 Ω
105 Ω
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-06-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERA-3AEB1050V
Res Thin Film 0603 105 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA3AEB101V
Res Thin Film 0603 100 Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-3AEB111V
Res Thin Film 0603 110 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Yageo Group RT0603BRD07105RL fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 105ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0603 105Ohm 0.1% Paper T/R
RT FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 105Ohm 0.1W 1/10W
Thin Film Resistors - SMD 105 Ohms 25PPM/C 100mW 0603 10%
RES SMD 105 OHM 0.1% 1/10W 0603