Yageo Group RC0201JR-0791RL
Res Thick Film 0201 91 Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group RC0201JR-0791RL.
Tendance sur 3 mois:
+56.28%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
28,219
Authorized Distributors
6
Resistance
91 Ω
91 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
50 mW
50 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2008-07-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-1GNJ910C
Res Thick Film 0201 91 Ohm 5% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
PanasonicERJ-1GEJ910C
Res Thick Film 0201 91 Ohm 5% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Res Thick Film 0201 91 Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1GNJ101C
Res Thick Film 0201 100 Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 91ohm, 25V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Surface Mount, 0201
50mW Thick Film Resistors 30V ±5% ±200ppm/℃ 100Ω 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de Yageo Group RC0201JR-0791RL fournies par ses distributeurs.
RC FIXED RESISTOR 0201 (0603Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 91Ohm 0.05W 1/20W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 91ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
Thick Film Resistors - SMD 91Ohms 1/20W 0201 5%