Yageo Group RC0201JR-0782KL
Res Thick Film 0201 82K Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group RC0201JR-0782KL.
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
57,764
Authorized Distributors
6
Resistance
82 kΩ
82 kΩ
Case/Package
0201
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
50 mW
50 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2008-07-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-1GNJ823C
Res Thick Film 0201 82K Ohm 5% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
PanasonicERJ-1GEJ823C
Res Thick Film 0201 82K Ohm 5% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
PanasonicERJ-1GEJ753C
Res Thick Film 0201 75K Ohm 5% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 82000ohm, 25V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Surface Mount, 0201
Yageo GroupRC0201FR-0782KL
Res Thick Film 0201 82K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0201FR-0784K5L
Res Thick Film 0201 84.5K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Descriptions
Descriptions de Yageo Group RC0201JR-0782KL fournies par ses distributeurs.
50mW Thick Film Resistors 25V ±5% ±200ppm/℃ 82kΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RC FIXED RESISTOR 0201 (0603Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 82kOhm 0.05W 1/20W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 82000ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201