Yageo Group RC0201JR-07510RL
Res Thick Film 0201 510 Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
IHS
Datasheet11 pagesIl y a 2 ans
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+56.03%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
510 Ω
510 Ω
Case/Package
0201
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
50 mW
50 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2008-07-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-1GNJ511C
Res Thick Film 0201 510 Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1GEJ511C
Res Thick Film 0201 510 Ohm 5% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
PanasonicERJ-1GNJ471C
Res Thick Film 0201 470 Ohm 5% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Res Thick Film 0201 470 Ohm 5% 1/24W ±250ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 560ohm, 25V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Surface Mount, 0201
Descriptions
Descriptions de Yageo Group RC0201JR-07510RL fournies par ses distributeurs.
50mW Thick Film Resistors 25V ±5% ±200ppm/℃ 510Ω 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RC Series 0201 0.05 W 510 Ohm ±5% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res, 510R, 5%, 0.05W, 0201, Thick Film Rohs Compliant: Yes |Yageo RC0201JR-07510RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 510ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
Thick Film Resistors - SMD 510 Ohms 50 mW 0201 5%
FIXED RESISTOR Chip Resistor 5% 200ppm/C 510Ohm 50mW