Yageo Group CC1206KKX7RDBB471
2kV 470pF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
IHS
Datasheet21 pagesIl y a 2 ans
Future Electronics
Farnell
Newark
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-54.09%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
61,769
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 pF
470 pF
470 pF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
2 kV
2 kV
2 kV
Tolerance
10 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
Introduction Date2011-01-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
50V 470pF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL31B471KBCNNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 470 pF, 50 V, ± 10%, X7R, 1206 [3216 Metric]
200V 470pF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
100V 470pF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX12065C471KAT2A
1206 470 pF 50 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL31B471KDCNNNC
CL31 Series 1206 200 V 470 pF ±10% X7R Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Descriptions
Descriptions de Yageo Group CC1206KKX7RDBB471 fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Ceramic, 2000V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00047uF, Surface Mount, 1206
Cap Ceramic 470pF 2000V X7R 10% SMD 1206 125°C Blister T/R
Avnet Japan
Chip Capacitor (MLCC) 1206 470pF ±10% 2KV X7R
CAPACITOR, 1206, 2000V, 470PF, X7R; Dielectric Characteristic:X7R; Capacitance:470pF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:2000V; Temperature Coefficient:± 15%; Capacitor Case Style:1206; Capacitor Mounting:SMD; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:1.6mm; External Length / Height:1.25mm; External Width:3.2mm; Mounting Type:SMD