Yageo Group AF0201FR-07499RL
50mW Thick Film Resistors ±1% ±200ppm/℃ 499Ω 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Authorized Distributors
3
Resistance
499 Ω
499 Ω
499 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
50 mW
50 mW
50 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Descriptions
Descriptions de Yageo Group AF0201FR-07499RL fournies par ses distributeurs.
Anti-Sulfurated Chip Resistor Thick Film 0201 499Ohm 1% Paper T/R
AF FIXED RESISTOR 0201 (0603Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 499Ohm 0.05W 1/20W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 499ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
SMD Resistor 0201 499Ω ±1% 1/20W ±200ppm/℃