Yageo Group AF0201FR-0733R2L
Res Thick Film 0201 33.2 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive
Tendance sur 3 mois:
+12.00%
Authorized Distributors
5
Resistance
33.2 Ω
33.2 Ω
33.2 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
50 mW
50 mW
50 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Descriptions
Descriptions de Yageo Group AF0201FR-0733R2L fournies par ses distributeurs.
Anti-Sulfurated Chip Resistor Thick Film 0201 33.2Ohm 1% Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 33.2ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
Res, 33R2, 1%, 0.05W, Thick Film, 0201; Resistance:33.2Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:50Mw; Resistor Case/Package:0201 [0603 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Sulfur Resistant; Voltage Rating:25V Rohs Compliant: Yes |Yageo AF0201FR-0733R2L