Yageo Group AF0201FR-07330RL
50mW Thick Film Resistors 25V ±1% ±200ppm/℃ 330Ω 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
IHS
Datasheet11 pagesIl y a 2 ans
Future Electronics
Tendance sur 3 mois:
-100%
Stock
62,944
Authorized Distributors
4
Resistance
330 Ω
330 Ω
330 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
50 mW
50 mW
50 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Pièces détachées
PanasonicERJ-1GEF3300C
SMD Chip Resistor, 330 Ohm, ± 1%, 50 mW, 0201 [0603 Metric], Thick Film, General Purpose
PanasonicERJ-1GNF3300C
50mW Thick Film Resistors ±200ppm/℃ ±1% 330Ω 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0201FR-07330RL
Res Thick Film 0201 330 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0201FR-07330RL
Res Thick Film 0201 330 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-1GNF3000C
Res Thick Film 0201 300 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Yageo Group AF0201FR-07330RL fournies par ses distributeurs.
Anti-Sulfurated Chip Resistor Thick Film 0201 330Ohm 1% Paper T/R
AF FIXED RESISTOR 0201 (0603Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 330Ohm 0.05W 1/20W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 330ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
Thick Film Resistors - SMD 330Ohmns 1/20W 0201 1% AEC-Q200