Yageo Group AC2010FK-071ML
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 1000000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group AC2010FK-071ML.
Tendance sur 3 mois:
+17.60%
Stock
44,991
Resistance
1 MΩ
1 MΩ
1 MΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC2010FK-071ML
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 1MΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-12SF1004U
Res Thick Film 2010 1M Ohm 1% 3/4W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 1M Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010FK-07910KL
2010 910k ohms 1% thick film surface mount chip resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 953000ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Res Thick Film 2010 909K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Yageo Group AC2010FK-071ML fournies par ses distributeurs.
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 2010 1MOhm 1% Emboss T/R
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR AC 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 1MOhm ±100ppm/C
SMD Resistor 2010 1MΩ ±1% 3/4 W ±100ppm/℃
RES, 1M, 1%, 0.75W, THICK FILM, 2010;
1M¦¸ ¡À1% 750mW ¡À100ppm/¡æ 2010 5mm*2.5mm*650¦Ìm