Yageo Group AC0201FR-07340RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.05W, 340ohm, 25V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0201
Tendance sur 3 mois:
+74.33%
Stock
35,640
Authorized Distributors
3
Resistance
340 Ω
340 Ω
340 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
50 mW
50 mW
50 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2015-05-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-1GEF3400C
Res Thick Film 0201 340 Ohm 1% 0.05W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
PanasonicERJ-1GNF3400C
Res Thick Film 0201 340 Ohm 1% 0.05W ±200ppm/°C Molded SMD T/R
Yageo GroupRC0201FR-07340RL
Res Thick Film 0201 340 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
50mW Thick Film Resistors ±1% ±200ppm/℃ 340Ω 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-1GEF3300C
SMD Chip Resistor, 330 Ohm, ± 1%, 50 mW, 0201 [0603 Metric], Thick Film, General Purpose
Yageo GroupRC0201FR-07330RL
50mW Thick Film Resistors 25V ±1% ±200ppm/℃ 330Ω 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de Yageo Group AC0201FR-07340RL fournies par ses distributeurs.
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 0201 340Ohm 1% Paper T/R
Thick Film Resistors - SMD 340Ohms 1/20W 0201 1% AEC-Q200