Xicor X9116WM8I-2.7
Digital Potentiometer, 1 Func, 10000ohm, Increment/decrement Control Interface, 16 Positions, CMOS, PDSO8
Obsolete
Fiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Xicor X9116WM8I-2.7.
IHS
Datasheet12 pagesIl y a 22 ans
Datasheet11 pagesIl y a 23 ans
SHENGYU ELECTRONICS
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
88,119
Authorized Distributors
3
Case/Package
TSSOP
MSOP
MSOP
Number of Pins
8
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
10 kΩ
Number of Taps
16
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Temperature Coefficient
300 ppm/°C
300 ppm/°C
300 ppm/°C
Memory Type
Non-Volatile
Non-Volatile
Interface
Serial
Serial
Min Supply Voltage
2.7 V
2.7 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
Chaîne d'approvisionnement
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2004-04-26
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Non-RoHS Compliant Surface Mount MSOP Non-Volatile Digital Potentiometer 20% -40C 10kOhm
IC, DIGITAL POT, 10KOHM, 100, SGL MSOP-8; End To End Resistance:10kohm; Track Ta
RenesasX9317WM8T1
Digital Potentiometer 10kOhm 100POS Non-Volatile Linear 8-Pin MSOP T/R
XicorX9315WM
IC DIGITAL POT 10K 32TP 8MSOP
Digital Potentiometer, ICs Sngl 8B NV I2C POT | Microchip Technology Inc. MCP4561-103E/MS
7/8-Bit Single/Dual I2C Digital POT with Non-Volatile Memory | IC DGTL POT 10KOHM 129TAP 8MSOP
Descriptions
Descriptions de Xicor X9116WM8I-2.7 fournies par ses distributeurs.