Xicor X5043S8-2.7AT1
Dual Gull Wing Power Supply Management Circuit Cmos (type) Supervisor 85C 4.9MM 5V
Obsolete
Fiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Xicor X5043S8-2.7AT1.
IHS
Datasheet26 pagesIl y a 21 ans
Augswan
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
85,315
Authorized Distributors
3
Case/Package
SOP
SOP
Number of Pins
Logic Function
Frequency
3.3 MHz
3.3 MHz
Interface
Memory Size
500 B
500 B
Min Supply Voltage
2.7 V
2.7 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2004-04-23
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Voltage Supervisor, 1 Monitor, 2.55-2.7V Threshold, Active-High/Low, SOIC-8, Surface Mount, 5.5Vin
Analog DevicesDS1705ESA
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8SOIC / Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel 8-SOIC
Analog DevicesDS1706RESA
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8SOIC / 3.3V and 5.0V MicroMonitor
Analog DevicesDS1706ESA
Micro Monitor 4.4V 1 Active Low/Push-Pull 8-Pin SOIC
Voltage Supervisor, Micropower Undervoltage Sensing Circuit 4.27 V
MicrochipMIC1232MY-TR
Processor Supervisor 4.62V 1 Active High/Active Low/Open Drain/Push-Pull 8-Pin SOIC N T/R
Descriptions
Descriptions de Xicor X5043S8-2.7AT1 fournies par ses distributeurs.
Voltage Supervisor/Reset IC, Adjustable, 1 Channel, +2.62V, CMOS, PDSO8