WIMA FKP2J011001D00JSSD
Cap Film 0.001uF 630V PP 5% (7.2 X 4.5 X 6mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 100C Bulk
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour WIMA FKP2J011001D00JSSD.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 3 ans
Newark
element14 APAC
Burklin Elektronik
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-44.53%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
56,399
Authorized Distributors
4
Capacitance
1 nF
1 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Case/Package
Radial
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
Tolerance
5 %
5 %
Termination
Radial
Height - Seated (Max)
5.9944 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00
Introduction Date2010-03-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Cap Film 0.001uF 630V PP 5% (10 X 3 X 8.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 7.5mm 100C Bulk
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount, 7120
Film Capacitor, Polypropylene, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR75UI11004040J
Film Capacitor, Polypropylene, 2000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de WIMA FKP2J011001D00JSSD fournies par ses distributeurs.
FKP film capacitor, 1 nF, ±5 %, 630 V (DC), PP, 5 mm, FKP2J011001D00JSSD
Film Capacitor, Fkp2 Series, 1000 Pf, 5%, Pp (Polypropylene), 630 V Rohs Compliant: Yes |Wima FKP2J011001D00JSSD
CAP, 1000PF, 630V, 5%, PP; Capacitance: 1000pF; Voltage Rating: 630V; Capacitor Dielectric Type: PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance: ± 5%; Product Range: FKP2 Series; Capacitor Cas; Available until stocks are exhausted