Welwyn WINT0805LF031002B
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 10000ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WINT0805LF031002B.
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
2,970
Authorized Distributors
4
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2015-04-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 11 months ago)
Descriptions
Descriptions de Welwyn WINT0805LF031002B fournies par ses distributeurs.
10K OHM .1% 25PPM 1/4W
RESISTOR, 10K, 0.1%, 0.125W, 0805, THIN FILM; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistance:10kohm; Product Range:WIN Series; Voltage Rating:100V; Resistor Element Material:Thin Film; Power Rating:125mW; Resistance Tolerance:± 0.1%; Temperature Coefficient:± 25ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019)
Resistance:10Kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:Precision; Product Range:Win Series; Temperature Coefficient:± 25Ppm/°C Rohs Compliant: Yes |Tt Electronics/welwyn WINT0805LF031002B