Welwyn WINT0603LF031003B
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 100000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WINT0603LF031003B.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 3 ans
Newark
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-3.69%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
2,629
Authorized Distributors
5
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2015-04-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2025-01-07
LTD Date2025-01-07
Descriptions
Descriptions de Welwyn WINT0603LF031003B fournies par ses distributeurs.
100K OHM .1% 25PPM 1/10W
Res, Thin Film, 100K, 0.1%, 0.1W, 0603; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistance:100Kohm; Product Range:win Series; Voltage Rating:75V; Resistor Element Type:thin Film; Power Rating:100Mw; Resistance Tolerance:± 0.1% Rohs Compliant: Yes