Welwyn WHS7-15RJT07
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 15ohm, 10.247V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WHS7-15RJT07.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 6 ans
Newark
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-19.07%
Pièces détachées
TE Connectivity2176085-2
Fixed Resistor, Wire Wound, 9W, 15ohm, 500V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity2176083-2
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 15ohm, 500V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
VISHAY AC05000001509JAC00 Through Hole Resistor, 15 ohm, Axial Leaded, 5 W,5%, AC Series
TE ConnectivityEP7WS15RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 15ohm, 500V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Axial FIXED RESISTOR AC 0.295Diax1.024L 7.50mmx26.00mm 7W 15Ohm -10/ -80ppm/C
Yageo GroupSQP500JB-15R
SQP FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 300ppm/C 15Ohm 5W
Descriptions
Descriptions de Welwyn WHS7-15RJT07 fournies par ses distributeurs.
RES, WIREWOUND, 15R, 5%, 7W, AXIAL; Resistance:15ohm; Product Range:WHS Series; Power Rating:7W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Element Type:Wirewound RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, SURGE, 15R, 7W, 700V, 5%; Resistance:15ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:7W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)