Vishay AC05000001509JAC00
VISHAY AC05000001509JAC00 Through Hole Resistor, 15 ohm, Axial Leaded, 5 W, 5%, AC Series
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay AC05000001509JAC00.
Farnell
Datasheet12 pagesIl y a 5 ans
Datasheet9 pagesIl y a 11 ans
IHS
element14 APAC
HQonline
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+4.72%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Stackpole ElectronicsCB5JB15R0
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 15ohm, 350V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 15ohm, 7.746V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityEP5W15RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 15ohm, 500V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP5-1623795-1
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 15ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1623795-3
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 15ohm, 750V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTUW3J15RE
Wirewound Res.-Through Hole 3watt 15ohm 5% Axial RoHS Compliant: Yes
Descriptions
Descriptions de Vishay AC05000001509JAC00 fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 15ohm, 8.6603V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Wirewound Resistors 15Ω 5W -80ppm/℃~-10ppm/℃ ±5% Plugin,D7.5xL18mm Through Hole Resistors ROHS
Res Wirewound 15 Ohm 5% 5W -80ppm/°C to -10ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
AC Series Ø7.5 x 18 mm 5 W 15 Ohm ±5% -10/-80 ppm/K Cemented Wirewound Resistor