Welwyn WH5-680RJI
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 680ohm, 150V, 5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Chassis Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WH5-680RJI.
element14
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.07%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
TE Connectivity / AMP1-1623748-5
Fixed Resistor, Wire Wound, 11W, 680ohm, 750V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE11680RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 11W, 680ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE11680RJ
Ohmite20J680E
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 680ohm, 720V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 680ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite40J680E
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 680ohm, 1000V, 5% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Welwyn WH5-680RJI fournies par ses distributeurs.
5% ¡À25ppm/¡æ 680¦¸ 10W
RESISTOR, 10W 5% 680R; Resistance:680ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:10W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Terminals:Solder Lug; Voltage Rating:160V; Resistor Element Material:Wirewound; Temperature Coefficient:± RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, 10W 5% 680R; Resistance:680ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:10W; Voltage Rating:160V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); External Depth:9mm; External Length / Height:17mm; External Width:8.9mm; Fixing Centres LxW:12.5x11.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Series:WH5; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:22.2°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating V AC:160V