Welwyn WA84-10RJI
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10ohm, 100V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WA84-10RJI.
Newark
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+24.94%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
33,111
Authorized Distributors
6
Resistance
10 Ω
10 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Axial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
3 W
3 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 10ohm, 750V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 10ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
VISHAY AC03000001009JAC00 Through Hole Resistor, 10 ohm, Axial Leaded, 3 W,5%, AC Series
Yageo GroupKNP3WSJT-73-10R
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10ohm, 5.48V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityER7410RJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityER7410RJT
Descriptions
Descriptions de Welwyn WA84-10RJI fournies par ses distributeurs.
Through Hole Wirewound Resistor, Wa80 Series, 10 Ohm, 3 W, - 5%, 100 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Res Wirewound 10 Ohm 5% 3W ±200ppm/C Cement AXL Ammo
10¦¸ ¡À5% 3W ¡À200ppm/¡æ 14.5mm