WeEn Semiconductors BT152-600R,127
THYRISTOR 20A 650V TO220AB / SCR 650V 20A(RMS) 220A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Rail
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 14 ans
TME
LKR
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-53.15%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
66,377
Authorized Distributors
6
RMS Current (Irms)
25 A
25 A
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm)
650 V
600 V
600 V
Hold Current
50 mA
50 mA
Leakage Current
1 mA
1 mA
Max Operating Temperature
125 °C
125 °C
125 °C
Min Operating Temperature
-40 °C
-40 °C
Case/Package
TO-220-3
TO-220-3
Mount
Through Hole
Through Hole
Forward Voltage
Peak Non-Repetitive Surge Current
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.30.00.80
Introduction Date2015-12-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de WeEn Semiconductors BT152-600R,127 fournies par ses distributeurs.
60mA 32mA 650V 1 unidirectional thyristor TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS
Scr Thyristor, 20A, 800V, To-220Ab; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:800V; Gate Trigger Current Max, Igt:32Ma; Current It Av:13A; On State Rms Current It(Rms):20A; Thyristor Case Style:To-220Ab; No. Of Pins:3Pins; Peak Non Reprohs Compliant: Yes |Ween Semiconductors BT152-600R,127