Walsin Technologies WR12X51R1FTL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 51.1Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 2 ans
ODG (Origin Data Global)
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
4,820
Authorized Distributors
1
Resistance
51.1 Ω
51.1 Ω
51.1 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR12X51R1FTL fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film 1206 51.1 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 51.1ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
51.1¦¸ ¡À1% 250mW ¡À100ppm/¡æ 1206 3.1mm*1.6mm*750¦Ìm