Walsin Technologies WR12X4872FTL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 48.7kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 2 ans
ODG (Origin Data Global)
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
50
Authorized Distributors
1
Resistance
48.7 kΩ
48.7 kΩ
48.7 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR12X4872FTL fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 48700ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RES 48.7K OHM 1% 1/4W 1206
1206 48K7 1% Resistor