Walsin Technologies WR12X152 JTL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 1.5kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
Farnell
Datasheet10 pagesIl y a 8 ans
element14 APAC
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-21.33%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Resistance
1.5 kΩ
1.5 kΩ
1.5 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Res Thick Film Array 1.5K Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
KOA SpeerCN1E4KTTD152J
Res Thick Film 0603 1.5K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 1.5K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-3RBD1581V
Thick Film Chip Resistor, 0603, Low Ohmi Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-3RBD1581V
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR12X152 JTL fournies par ses distributeurs.
CHIP RESISTOR 1206 1.5kΩ ±5% 1/4W 200V 5A -55~155°C SMD-2
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1500ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RES, 1K5, 5%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 1.5kohm; Product Range: WR12 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)