Walsin Technologies WR12X104 JTL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 100kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
Future Electronics
Datasheet10 pagesIl y a 8 ans
Datasheet26 pagesIl y a 15 ans
element14 APAC
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+18.68%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
67,911
Authorized Distributors
5
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
100 kΩ
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR12X104 JTL fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film 1206 100K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Molded SMD Paper T/R
WR Series 1206 100 kOhm ±5% 0.25 W ±200 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 100000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RES, 100K, 5%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 100kohm; Product Range: WR12 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)