Walsin Technologies WR08X510JTR
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 51ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 11 ans
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
1
Resistance
51 Ω
51 Ω
51 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-05-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR08X510JTR fournies par ses distributeurs.
0805 51R 5% Resistor
RES 51 OHM 5% 0805