Walsin Technologies WR08X362 JTL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 3.6kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
Newark
Datasheet10 pagesIl y a 8 ans
element14 APAC
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Resistor Thick Film 0603 3.3k Ohm 5% 1/10 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
Res Thick Film 0805 3.3K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 3.32K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
CRCW-C 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 3.92kOhms 0.1W 1/10W
Res Thick Film 0805 3.92K Ohm 1% 1/8W 100ppm/C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0402 3.3K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR08X362 JTL fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 3600ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
电阻, 3K6, 5%, 0.125W, 0805, 厚膜;
RES, 3K6, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 3.6kohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)