Walsin Technologies WR08X23R7FTL
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 23.7Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 2 ans
ODG (Origin Data Global)
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
2,765
Authorized Distributors
1
Resistance
23.7 Ω
23.7 Ω
23.7 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR08X23R7FTL fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 23.7ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
SMD Resistor 0805 23.7Ω ±1% 1/8W ±100ppm/℃
RES 23.7 OHM 1% 1/8W 0805
0805 23R7 1% Resistor