Walsin Technologies WR08X15R8FTL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 15.8ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 2 ans
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
1
Resistance
15.8 Ω
15.8 Ω
15.8 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR08X15R8FTL fournies par ses distributeurs.
RES 15.8 OHM 1% 1/8W 0805
0805 15R8 1% Resistor