Walsin Technologies WR08X131 JTL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 130Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
element14 APAC
Datasheet10 pagesIl y a 10 ans
Newark
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
32,202
Authorized Distributors
1
Resistance
130 Ω
130 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 130ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 130 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805JR-07130RL
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 130 Ω, 0.125 W, ±5 %, CR0805-JW-131ELF
Yageo GroupAC0805JR-07130RL
PanasonicERJ-6GEYJ131V
Res Thick Film 0805 130 Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR08X131 JTL fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 130ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES 130 OHM 5% 1/8W 0805
0805 130R 5% Resistor
new, original packaged
RES, 130R, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 130ohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)