Walsin Technologies WR08X12R1FTL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 12.1Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 2 ans
ODG (Origin Data Global)
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
6,735
Authorized Distributors
1
Resistance
12.1 Ω
12.1 Ω
12.1 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR08X12R1FTL fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film 0805 12.1 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 12.1ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 12R1 1% Resistor