Walsin Technologies WR08X1021FTL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 1.02kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 2 ans
ODG (Origin Data Global)
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
40,575
Authorized Distributors
1
Resistance
1.02 kΩ
1.02 kΩ
1.02 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR08X1021FTL fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 1020ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
SMD Resistor 0805 1.02KΩ ±1% 1/8W ±100ppm/℃
RES 1.02K OHM 1% 1/8W 0805
0805 1K02 1% Resistor