Walsin Technologies WR06X9091FTR
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 9090ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 11 ans
Stock
1
Authorized Distributors
1
Resistance
9.09 kΩ
9.09 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-05-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR06X9091FTR fournies par ses distributeurs.
RES 9.09K OHM 1% 0603
0603 9K09 1% Resistor