Walsin Technologies WR06X9091FTL
Res Thick Film 0603 9.09K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 2 ans
ODG (Origin Data Global)
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.09%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Authorized Distributors
2
Resistance
9.09 kΩ
9.09 kΩ
9.09 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR06X9091FTL fournies par ses distributeurs.
WR Series 0603 9.09 kOhm ±1 % 0.1 W ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 9090ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Chip Resistors 0603 9.09KΩ ±1% 1/10W ±100ppm/℃