Walsin Technologies WR06X681 JTL
WR Series 0603 680 Ohm ±5% 0.1 W Surface Mount Thick Film Chip Resistor
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 2 ans
Newark
element14 APAC
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-87.53%
Authorized Distributors
3
Resistance
680 Ω
680 Ω
680 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR06X681 JTL fournies par ses distributeurs.
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 680Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 680 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Molded SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 680ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES, 680R, 5%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 680ohm; Product Range: WR06 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)