Walsin Technologies WR06X513 JTL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 51kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
TME
Datasheet10 pagesIl y a 5 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Authorized Distributors
2
Resistance
51 kΩ
51 kΩ
51 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR06X513 JTL fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 51000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES 51K OHM 5% 1/10W 0603
0603 51K 5% Resistor
51000¦¸ ¡À5% 1/10W 0603