Walsin Technologies WR06X474 JTL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 470kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
element14 APAC
Datasheet10 pagesIl y a 10 ans
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-66.93%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Resistance
470 kΩ
470 kΩ
470 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0805JR-10470KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 470000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR06X474 JTL fournies par ses distributeurs.
WR Series 0603 470 kOhm ±5% 0.1 W Surface Mount Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 470000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES, 470K, 5%, 0.1W, 0603, THICK FILM
RES, 470K, 5%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 470kohm; Product Range: WR06 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)